Knauf Ceiling SolutionsKnauf Ceiling Solutions

Podhledové ostrůvkyDesignová jednička pro Váš podhled

Weiter

PlovoucíNaše podhledové ostrůvky Knauf Ceiling Solutions

Jakmile je jednou budova (a je jedno jakého druhu) dokončena a zabydlena, ukazují se často následné úpravy akustiky jako velmi nákladné a obtěžující. Ne vždy je ale jako řešení vedoucí k pohodové atmosféře, zlepšení dozvuku a celkovému snížení hluku nutné použít instalaci podhledového systému.

Naše řešení, založená na materiálech AMF THERMATEX®,Armstrong , HERADESIGN® stejně jako AMF TOPIQ®, koncipovaných jako podhledové ostrůvky, mohou být instalována rychle a jednoduše, a tím efektivně zamezit nežádoucím akustickým jevům v místnosti, přitom se mohou stát i efektním designovým prvkem.

Pro projektanty, architekty i běžné uživatele je k dispozici naše technická kancelář, kde Vám pomůžeme najít optimální variantu právě pro Váš projekt.

Konstrukční varianty:

 • THERMATEX® Sonic modern
 • THERMATEX® Sonic arc
 • THERMATEX® Sonic sky
 • THERMATEX® Sonic element

 • HERADESIGN® Sonic

 • TOPIQ® Sonic element

Nabídka podhledových ostrůvků

THERMATEX® Sonic arc

Elegantní podhledový ostrůvek

Zvlášť efektního designu je možné dosáhnout použitím kombinace konkávních a konvexních podhledových ostrůvků THERMATEX® Sonic arc. Promyšlené použití elementů v různých barevných kombinacích umožňuje vytvořit zajímavé kontrasty. Fantazie architektů nebo projektantů není při vytváření stále nových designových efektů ničím ohraničena.

Provedení povrchu:

 • Classic: kašírování bílou netkanou textilií
 • Colour: kašírování barevnou netkanou textilií (černou, krémovou, stříbrnou, příp. podle platného vzorníku Knauf Ceiling Solutions)

Další informace najdete v Katalogu výrobků Minerál

THERMATEX® Sonic element

Podhledový ostrůvek bez rámu

THERMATEX® Sonic element je koncept podhledových ostrůvků, který si vystačí bez rámu! Zejména v architektonicky náročných aplikačních oblastech, jako jsou haly a recepce, restaurace a moderní kancelářské prostředí je THERMATEX® Sonic element optimálním řešením, které efektivně propojuje design a akustiku. Skryté jemné zavěšení a bezrámové provedení podtrhuje dojem lehkosti plovoucí plochy.

Provedení:

Další informace najdete v Katalogu výrobků Minerál

THERMATEX® Sonic modern

Podhledový ostrůvek s hliníkovým rámem

THERMATEX® Sonic modern je podhledový ostrůvek s přiznaným hliníkovým rámem. Standardně se dodává v bílé barvě s rámem v barvě přírodního hliníku, je možné ale zvolit barvu plochy ze vzorníku Knauf Ceiling Solutions nebo nechat plochu potisknout grafickou předlohou dle vlastní volby.

Dodávaná provedení:

 • Classic: kašírované netkanou textilií v bílé barvě
 • Colour: kašírované netkanou textilií v barvě podle vzorníku Knauf Ceiling Solutions
 • Exclusive: kašírované netkanou textilií s potiskem

Další informace najdete v Katalogu výrobků Minerál

THERMATEX® Sonic sky

Flexibilní podhledový ostrůvek

Flexibilní podhledový ostrůvek THERMATEX® Sonic sky nabízí architektům a projektantům při tvorbě návrhu interiéru enormní volnost použití barev a tvarů.

Ostrůvek se skládá s kovového samonosného rámu, do kterého je vložena podhledová plocha v libovolném systému AMF , s deskami AMF THERMATEX®, TOPIQ® nebo i Heradesign®. Nejčastěji se používají akustické desky z řady Thermatex Acoustic Range THERMATEX® Alpha a THERMATEX® Alpha HD. Decentní, téměř neznatelné lankové závěsy z ušlechtilé ocele podtrhují pocit lehkosti a elegance.

Provedení povrchu:

 • THERMATEX® Alpha deska kašírovaná netkanou textilií v bílé barvě nebo v barvách podle vzorníku Knauf Ceiling Solutions
 • THERMATEX® Alpha HD deska kašírovaná netkanou textilií v bílé barvě, případně s potiskem Varioline
 • ale i ostatní desky ze sortimentu

Další informace najdete v Katalogu výrobků Minerál

TOPIQ® Sonic element

Ostrůvek na bázi desek softboard

Ostrůvky bez rámu TOPIQ® Sonic element má hrany upravené pomocí TOPIQ® Strong Edge Technology. Viditelná část prvku a hrany jsou kašírovány netkanou textilií v bílé barvě nebo v barvách podle vzorníku Knauf Ceiling Solutions. Kromě elegantního designu nabízejí tyto prvky vynikající akustické parametry. Dojem vznášející se lehkosti umožňují i použité subtilní lankové závěsy z ušlechtilé ocele.

Provedení a konstrukce:

 • Kašírování netkanou barvenou textilií na lícové straně a hranách, zadní strana neutrální netkanou textilií
 • Barva : bílá podobná RAL 9010, případně barvy ze vzorníku Knauf Ceiling Solutions
 • Bez rámů a spar
 • Tvarová rozmanitost (kruhy, obdélníky, ovály, víceúhelníky)
 • Plovoucí efekt díky odsazeným filigránovým závěsům
 • Nastavitelné zavěšení

Další informace najdete v Katalogu výrobků TOPIQ®

HERADESIGN® Sonic

Podhledový ostrůvek z dřevěné vlny

Podhledové ostrůvky z dřevovláknitých desek pojených magnezitem prodávané pod značkou HERADESIGN® Sonic jsou koncipovány především pro velké nebo komunikační prostory. Umožňují dosáhnout optimálních akustických poměrů i v náročných provozech a podstatně zlepšit srozumitelnost řeči, snížit hluk a tím zlepšit pracovní podmínky, výkonnost a celkový pocit pohody. Ostrůvky nejsou jen řešením akustiky: originální struktura povrchu dává vzniknout přitažlivým interiérovým detailům, které překvapí i potěší.

Podhledové ostrůvky HERADESIGN® Sonic doporučujeme kvůli rychlé instalaci, možné i v již zařízených prostorech, ve kterých již použití celoplošného podhledu nepřichází v úvahu, a designovému i akustickému efektu, který je vždy znatelný. Ostrůvky se uplatní i tam, kde je nutné lokálně upravit akustické poměry, snížit hlučnost, zlepšit srozumitelnost řeči.

 • Individuální optimalizace akustiky
 • Barevná škála
 • Flexibilní použití
 • K dispozici i jako montážní sada

Provedení desek:

Další informace najdete v Katalogu výrobků HERADESIGN®

Instruktážní video - montáž podhledových ostrůvků TOPIQ® Element

Instruktážní video - montáž podhledových ostrůvků Heradesign® SONIC

Instruktážní video - montáž podhledových ostrůvků SONIC sky

Mohlo by pro Vás také být zajímavé