Knauf Ceiling SolutionsKnauf Ceiling Solutions

HERADESIGN® dřevěná vlna"tvůrčí a přitom nekonvenční"

logo
Weiter

HERADESIGN®Tvůrčí a přitom nekonvenční: Akustická řešení s deskami z dřevěné vlny

Dřevovláknité desky Heradesign® vyráběné z dřevěné vlny pojené kaustickým magnezitem nabízejí vedle netradičního vzhledu i zajímavé stavebně fyzikální vlastnosti. Vedle designu se uplatňují i jako součást akustických opatření a uplatní se i jako protipožární konstrukce, a to i v prostorech s velkým mechanickým namáháním jako jsou tělocvičny.

HERADESIGN® akustická řešení umožňují snížit všechen rušivý hluk na pozadí. Tedy téměř všechen, protože se můžete setkat se zdrojem hluku, který nemůžeme ovlivnit. Ne všechny rušivé vlivy jsou zjevné nebo vycházejí z hluku. Pro příjemné, pozitivní prostředí v místnosti je důležité nejen to, co slyšíme, ale především to, co cítíme.

HERADESIGN® se zabývá komplexností akustiky již po celá desetiletí. Kromě studia hluku a akustiky pro nás vývoj znamená rozvoj udržitelných, akusticky optimalizovaných řešení. Akustika je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících pohodu, náladu a chování lidí - i když ne všichni jsou si toho vědomi.

Pod značkou výrobku HERADESIGN® vyrábí, vyvíjí a distribuuje Knauf Ceiling Solutions akustické systémy prvotřídní kvality, vycházející z dřevité vlny a určené pro použití v podhledech a stěnových obkladech. Ty vynikají jedinečným, nadčasovým charakteristickým designem a množstvím možností pro tvůrčí zpracování. Vysoká kvalita a "teplý" charakter struktury dřevité vlny dělá naše výrobky nezaměnitelnými. Velké množství znalostí, desítky let zkušeností a tradiční vedení společnosti ve své kombinaci poskytuje vynikající akustické výsledky, které zlepšují pohodu i výkonnost. Relaxace a koncentrace vedou k úspěchu!

Hlavní oblastí použití akustických systémů HERADESIGN® jsou školství, sportovní a kancelářské prostory, infrastruktura, zábavní a rekreační zařízení.

HERADESIGN® Akustická řešení

Produkty

Paleta akustických řešení

Našli jste nekonečnou smyčku v logu HERADESIGN®? To je zkratka pro nekonečnou paletu akustických řešení nabízených HERADESIGN®. Ať už jde o strop nebo stěnu s charakteristickou strukturou dřevité vlny v neutrálním odstínu nebo v barvách, pro akustiku v celé místnosti se najde řešení ... máme nekonečno možností!

Naše doporučované produkty HERADESIGN®:

Heradesign®

HERADESIGN® macro


HERADESIGN® fine


HERADESIGN® superfine


HERADESIGN® micro

HERADESIGN® plano

 

Naše doporučované produkty HERADESIGN®v třídě hořlavosti A2:

A2 = akustické desky v provedení nehořlavém podle ČSN EN 13501-1

Heradesign® A2

HERADESIGN® fine A2


HERADESIGN® superfine A2

Naše doporučované produkty Heradesign® plus:

plus = sendvič z desky z dřevěné vlny a vstvy akustické izolace z minerální vlny

Heradesign® plus

HERADESIGN® macro plus


HERADESIGN® fine
plus


HERADESIGN® superfine plus


HERADESIGN® micro plus

HERADESIGN® plano plus

 

Akustická řešení pro Vaši pohodu

Využijte jednu z mnoha speciálních aplikací HERADESIGN® produktů a jejich montážních systémů.

Dopručujeme následující speciální aplikace produktů HERADESIGN®:

 • HERADESIGN® Baffly
 • HERADESIGN® Podhledové ostrůvky
 • HERADESIGN® Systém W - stěnový a stropní obklad na skryté hliníkové profily

podívejte se na naše kompletní systémová řešení!

Vysoce kvalitní systémová řešení

Pro každé použití správný systém

Konečné vyznění akustického řešení s produkty HERADESIGN® vždy závisí na dvou faktorech: na materiálu samotném a na správném a kvalitním zpracování. Proto musí realizátor přesně vědět, jak dosáhnout nejlepších výsledků rychlou, snadnou a čistou montáží tak, aby splnil představy architekta a investora.

K dispozici jsou následující konstrukční systémy:

 • Systém A/B - skrytá konstrukce s T-profily
 • Systém B - šroubovaná montáž na CD-profily nebo dřevěné latě
 • Systém C - viditelná konstrukce

Všeobecné podmínky pro montáž desek Heradesign

Dřevovláknité desky HERADESIGN® v barevném provedení

Pro nás není důležitá jenom kvalita akustiky

Typický strukturovaný povrch dřevovláknitých desek je ideální pro tvůrčí přístup k designu využívající bohatou barevnost. K dispozici je téměř neomezená paleta barev, můžete zvolit téměř jakoukoliv barvu z oblíbených vzorníků jako je RAL, NTSC nebo StoColor.

K barvení akustických panelů HERADESIGN® se používají silikátové nátěry na bázi křemičitanu draselného a organického pojiva standardně v bílé nebo béžové barvě, k dispozici jsou i pastelové odstíny nebo syté barvy. A co víc, skvělých efektů je možné dosáhnout pomocí dvanácti metalických barev.

Pro použití v krytých bazénech nebo v krytém vnějším prostředí nabízíme speciální barevné provedení BFA.

Dřevovláknité desky HERADESIGN® creative v designovém provedení

HERADESIGN design
Přinášíme další rozměr designu

Koncept HERADESIGN® creative přichází s nabídkou sady tvarů ve dvou modulových řadách a s možností frézovat povrch desek podle vlastního návrhu. Více na stránkách HERADESIGN® creative.

Katalog produktů Heradesign k nahlédnutí

 

S DŘEVOVLÁKNITÝMI DESKAMI OD HERADESIGNu PRODUKTOVÁ ZNAČKA "VŠECHNO JE V ZELENÉ ZÓNĚ"

 • V zelené zóně

  Díky použití vysoce kvalitních surovin a inovativní výrobní technologie nabízejí dřevovláknité akustické desky HERADESIGN® celou řadu provedení a použití.
  Stavebně fyzikální vlastnosti desek HERADESIGN® umožňují výrazně přispět ke zlepšení prostředí v místnostech. Zlepšují pohodu a v konečném efektu zvyšují koncentraci, efektivitu, snižují únavu a umožňují dosáhnout lepších pracovních výkonů. Akustická řešení HERADESIGN® jsou z hlediska stavební biologie zcela vyhovující. Akustika a design se zde spojuje se “zeleným svědomím”!
  Ukazujeme odpovědnost a informovanost
 • Udržitelné. Funkční.

  Dřevo, voda a magnezit jsou hlavními složkami akustických desek HERADESIGN®, takže mají zcela neutrální biologickou stopu. Panely z dřevité vlny pojené magnezitem HERADESIGN® jsou přírodní produkty, ideální pro moderní životní styl. Dlouhodobým užíváním bylo ověřeno, že desky HERADESIGN® mají životnost delší než 80 let. A jednoho dne se projeví i další vlastnost: dřevovláknité, magnezitem pojené panely jsou jednoduše recyklovatelné nebo zaskládkovatelné. Kvalita je naší přirozeností

HERADESIGN® Video o produktu

Přírodní zdroje tvoří charakter výrobku

V průběhu příštích 4:35 minut se ponoříte do světa akustických řešení HERADESIGN®.

Dále