Knauf Ceiling SolutionsKnauf Ceiling Solutions

Čistota & Hygiena

Dále

HygienaRovnováha mezi čistotou a akustikou

My u Knauf Ceiling Solutions víme, že zdravotnická zařízení kladou velký důraz na udržování hygieny a že to platí i pro podhledy. Dalším aspektem, který je ale vnímán méně často, přesto je ale stejně důležitý, je akustické klima. Především v částech, kde pobývají pacienti, zlepšuje vhodná akustika vnímání pocitu pohody v místnosti a tím přispívá k úspěšnému léčebnému procesu. Ale i pro zaměstnance v nemocnicích, domovech důchodců nebo laboratořích je pracovní prostředí s vhodnými akustickými poměry důležité, protože přílišné zatížení hlukem mohou vést ke zvýšené únavě, ztrátě koncentrace a následně i k většímů výskytu nemocí. Přitom různé oblasti činnosti a aktivit ve zdravotnickém zařízení kladou na řešení akustiky rozdílné požadavky. Závisejí především na způsobu užívání prostor: chodba požaduje jiné řešení akustiky než pokoje pacientů. Stejně tak působí barevné řešení různých provozních částí , protože barevnost ovlivňuje náladu obdobně jako akustika. To vše vyžaduje individuální přístup k řešení. Proto jsme vyvinuli různá provedení podhledů a stěnových obkladů, které splňují nejen hygienické požadavky ve zdravotnictví, ale odpovídají také našim vysokým standardům v akustice a požární odolnosti. Současně se stávají důležitým designovým prvkem v návrhu interiéru.

Čisté prostoryKlasifikace místností podle ISO

V lékařském výzkumu, léčbě a aseptické výrobě léčiv jsou čisté prostory nepostradatelné. Sledují a pečlivě nastavují upravují se zde různé parametry jako je počet prachových částic, množství zárodků, teplota, vlhkost a tlak. Tím je zajištěno, že stávající i přiváděný vzduch je velmi čistý a splňuje všechna požadovaná kritéria čistoty. To pomáhá chránit pacienty a zajistit kvalitu léčivých přípravků. Vzhledem k tomu, všechny použité díly a materiály v místnosti musí splňovat požadovanou ISO klasifikaci prostoru, musí i podhledové systémy splňovat nejvyšší nároky na uvolňování pevných částic. To je důvod, proč jsme vyvinuli certifikované podhledové desky speciálně přizpůsobené potřebám různých využití čistých místností se stanovenou třídou čistoty, které jsou vhodné pro čisté prostory až do třídy ISO 3. Všechny naše čisté řešení pokojů jsou testovány v laboratorních podmínkách referenčních čistých prostor ve společnosti Fraunhofer Gesellschaft.

Čistitelnost a odolnost

Provedení povrchu desek Knauf Ceiling Solutions Způsob čištění Počet cyklů čištění
Čištění za sucha Čištění za vlhka Mokré čištění Čištění tlakovou vodou
THERMATEX® hladký např. Schlicht, Armstrong Plain denně
THERMATEX® strukturovaný např. Feinstratos micro, Star, Armstrong Sahara denně
THERMATEX® ražený např. Feinfresko denně
Kašírované desky Acoustic Range např. THERMATEX® Alpha, Thermofon, Armstrong Perla denně
Metall/Kombimetall perforovaný denně
Metall/Kombimetall hladký 1x týdně
THERMATEX® Thermaclean S 1x týdně
THERMATEX® Aquatec 1x týdně

Naše stropní deska THERMATEX® Thermaclean S byla testována na chemickou odolnost (čistitelnost) čistícím prostředkům, procesům a dezinfekčním činidlům metodou podle DIN 53168 Postupu A . Dezinfekční prostředky byly vybrány tak, aby byly zahrnuty všechny základní typy chemických sloučenin obsažených v dezinfekčních prostředcích užívaných ve zdravotnictví.
Ne všechny povrchy AMF jsou vhodné například pro mokré čištění nebo vysokotlaké čištění. Vhodné postupy čištění jsou uvedeny v této tabulce.

Odolnost vlhkosti

Proti vodní páře a vlhkosti

Ve zdravotnických zařízeních se setkává mnoho lidí a procesů, které mohou rychle vést ke zvýšení vlhkosti. Přidejte k tomu pravidelné čištění všech povrchů. Aby odolaly čištění a zvýšené vlhkosti v dlouhém časovém horizontu, povrchy musí být zejména odolné proti vlhkosti. Vlhkost má významný vliv na stabilitu a strukturu minerálních desek a tím i na jejich životnost, krom toho vysoký obsah vodních par v mnoha případech vede ke ztrátě rozměrové stability a vede k deformacím desek. Vzduch se chová jako houba, absorbuje vlhkost a může, v závislosti na teplotě, vodu ve formě páry přijímat.

Výrobky Knauf AMF pro oblasti náročné hygieny

Mohlo by Vás také zajímat